Από τα πρώτα δευτερόλεπτα, η παρουσιάστρια μπήκε στο πλατό με κέφι αλλά γλίστρισε και κόντεψε να πέσει. Ωστόσο κρατήθηκε από την καρέκλα της και δεν έπεσε.
Αμέσως ξέσπασε σε γέλια και είπε στον Φώτη Σεργουλόπουλο: «Το χειρότερό μου είναι ότι ξέρω ότι αυτό θα παίξει 50 χιλιάδες φορές. Σε είδα που πήγαινες έτσι φορτσάτος και λέω να πάω κι εγώ, τι μου λείπει; Ίσια παπούτσια φοράω». Εκείνος της απάντησε στο ίδιο ύφος: «Καημένη Τζένη».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town