Survivor: Η Μαρία Αντωνά είπε τον Αγάθωνα Ιακωβίδη, Πυθαγόρα, σε παιχνίδι του Survivor
«Έχει πάει και στη Eurovision έχει εκπροσωπήσει και τη χώρα μας με μουστάκι, τον θυμάσαι;» είπε στον Σάββα Γκέντζογλου περιγράφοντας τη λέξη «Πυθαγόρας»
Στο επεισόδιο του Survivor που προβλήθηκε την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου, ου δύο ομάδες αναμετρήθηκαν εκτός από τον αγώνα επάθλου και στα παιχνίδια της Καραϊβικής.
Οι διαγωνιζόμενοι έπαιξαν το «Πες το Αλλιώς» και όταν ήρθε η σειρά της Μαρίας Αντωνά και του Σάββα Γκέντζογλου, υπήρξε ένα περίπλοκο μπέρδεμα με τα ονόματα, Αγάθωνας και το Πυθαγόρας.
Η παίκτρια της κόκκινης ομάδας κλήθηκε να περιγράψει στον συμπαίκτη της τη λέξη «Πυθαγόρας» με οποιαδήποτε άλλη λέξη ήθελε, εκτός των «Σάμος», «Θεώρημα», «Τρίγωνο», «Ρίζα» και «Φιλόσοφος».
Η Μαρία Αντωνά στην προσπάθειά της να περιγράψει τη λέξη, είπε στον παίκτη: «Είναι όνομα, αυτός έχει πάει και στη Eurovision έχει εκπροσωπήσει και τη χώρα μας με μουστάκι, τον θυμάσαι;» εννοώντας τον Αγάθωνα Ιακωβίδη.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!