![Μικαέλα Φωτιάδη: Ξυλοκόπησαν το μοντέλο - Δημοσίευσε φωτογραφίες της με αίματα](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-02-07/mikaela_foiadi.jpg)
![Καύσωνας: Ένας ασυνήθιστος, αλλά αποτελεσματικός τρόπος για ξεκούραστο ύπνο τις πολύ ζεστές μέρες](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-24/woman_bed_iStock-1255853773.jpg)
Πώς της επιτέθηκαν στο Κολωνάκι
Το μοντέλο περιέγραψε στo Τ-Live, η Μικαέλα Φωτιάδη την επίθεση που δέχτηκε, λέγοντας: «Ήμουν στην πλατεία Κολωνακίου και γυρνούσα από νυχτερινή έξοδο. Με έπιασε κάποιος από τα μαλλιά, γύρισα και τον χτύπησα και κάποιος μου έδωσε μπουνιές. Προσπάθησα να δω ποιος είναι και τότε μου έδωσε μπουνιά στη μύτη. Τον είδα πολύ θολά. Πιστεύω ότι ήταν προγραμματισμένο».
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Μπορεί να ήταν κάποιος που έχει τρελαθεί που έχω φύγει από τη ζωή του. Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που τους ενοχλεί που εγώ μιλάω πλέον. Ήμουν σε μια σχέση κι έχω πει κάποια πράγματα για τη σχέση αυτή, που ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν ήθελε να μαθευτούν. Το τελευταίο διάστημα ένιωθα να με παρακολουθούν. Κάποιος με παρακολουθεί ακόμα κι έξω από το σπίτι μου. Δεν έχω συνέλθει ακόμα, έχω διάσειση και κενά, δεν τα θυμάμαι όλα. Τρόμαξα τόσο που είδα το περιστατικό και στον ύπνο μου».
Ποια είναι η Μικαέλα Φωτιάδη
Η Μικαέλα Φωτιάδη γεννήθηκε το 1993 με μητέρα από την Ολλανδία και πατέρα από την Ελλάδα. Το 2015 στέφθηκε Σταρ Ελλάς και το 2016 Μις Ευρώπη. Έγινε ευρύτερα γνωστή από τη συμμετοχή της στο GNTM του 2018.
Ωστόσο, είχε από πριν διακριθεί σε διάφορους διαγωνισμούς ομορφιάς, όπως το 2015 στα ελληνικά καλλιστεία, που πήρε την πρώτη θέση και τον τίτλο της «Σταρ Ελλάς», αλλά και την εκπροσώπηση της χώρας στο παγκόσμιο διαγωνισμό ομορφιάς «Μις Υφήλιος» που έγινε στο Λας Βέγκας, φτάνοντας στην τελική 20αδα.