Η Κωνσταντίνα Μιχαήλ μίλησε για τα στερεότυπα που επικρατούν μέχρι σήμερα για τις γυναίκες, ενώ αναφέρθηκε επίσης, στην παρεξήγηση που είχε δημιουργηθεί με τη Μαρία Μπακοδήμου.
Η ηθοποιός μίλησε στην εκπομπή «I Love ΣουΚού» κι αρχικά, ανέφερε: «Φέτος συμπληρώνω 30 χρόνια στη δουλειά. Είναι ένα μεγάλο και πολύ συγκλονιστικό ταξίδι με χαρές και λύπες. Νόμιζα ότι δεν είμαι αντισυμβατική, σήμερα τα κορίτσια έχουν πιο πολλές επιλογές. Πλέον τα θέματα του ρατσισμού και της έμφυλης βίας μας ακολουθούν και πρέπει να τα λέμε με όλους τους τρόπους».
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cz83y3lrqbgp)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, μίλησε για τα στερεότυπα που κυριαρχούν μέχρι σήμερα για τις γυναίκες. «Ο πατέρας μου μου έλεγε ότι έχω πολύ περισσότερη γλώσσα απ' όση αντέχει ένας άντρας και γι' αυτό γινόμουν κάποιες φορές ενοχλητική. Ακόμα και σήμερα μου λένε επίσης, ότι μια γυναίκα δεν πρέπει να έχει κοντό μαλλί», εξήγησε.
Όσο για την παρεξήγηση με τη Μαρία Μπακοδήμου, είπε: «Κάποια στιγμή κάτι έγινε στην εκπομπή της Μαρίας Μπακοδήμου και εγώ παρεξηγήθηκα στον αέρα απ' αυτό που είπε. Η γυναίκα δεν κατάλαβε τίποτα, εμένα όμως ξαφνικά άλλαξε η φυσιογνωμία μου. Αναρωτήθηκε τι έπαθα και μετά από πολλά χρόνια, της το είπα πάλι στον αέρα, δεν το θυμόταν».
Τέλος, μίλησε για το θέμα της μητρότητας. «Το να κάνεις παιδί δεν είναι για όλους και δεν είναι θέμα απλής επιθυμίας. Συνήθως λένε ότι το να μην αποκτήσεις παιδιά έχει κόστος. Εγώ πιστεύω ότι το αντίθετο έχει κόστος», είπε κλείνοντας.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.