Ο Γιώργος Λασκαρίδης μίλησε για τη νέα του ζωή στην Αθήνα πλέον, αφού επέστρεψε με τη σύντροφό του από το Μεξικό.
Ο πρώην παίκτης του MasterChef μίλησε στην εκπομπή «Super Κατερίνα» κι όπως εξήγησε, ενώ αρχικά έφυγε με την αγαπημένη του για Άμστερνταμ για ένα καλύτερο μέλλον, τελικά κατέληξαν στο Μεξικό και πίσω στην Ελλάδα.
«Την περίοδο του κορωνοϊού ξεκίνησαν όλα. Και πριν το παιχνίδι σχεδιάζαμε με τη σύντροφό μου να ταξιδέψουμε, αλλά μείναμε κι εγώ κι η Λότους χωρίς δουλειά, λόγω του κορωνοϊού», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cz9unyg2b8eh)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Αποφασίσαμε να πουλήσουμε τα έπιπλά μας και ό,τι είχαμε στο σπίτι μας στο Άμστερνταμ και με τις οικονομίες που μαζέψαμε, είπαμε "θα φύγουμε". Κλείσαμε ένα εισιτήριο για το Μεξικό, χωρίς επιστροφή».
Τέλος, αναφέρθηκε στην επιστροφή τους στην Αθήνα. «Τώρα ήρθαμε στην Αθήνα και προσπαθούμε να χτίσουμε εδώ τη ζωή μας, συνεχίζοντας τα ταξίδια μας. Τα τελευταία χρόνια έχω ταξιδέψει σε 30 χώρες», είπε κλείνοντας.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.