O δημοσιογράφος μίλησε στην εκπομπή «Fay's Time» κι αρχικά, αναφέρθηκε στη συμμετοχή της Μαρίνας Σάττι στον φετινό διαγωνισμού τραγουδιού.
«Η Μαρίνα Σάττι μου αρέσει πάρα πολύ ως επιλογή. Το έχω πει ότι είναι το είδος μουσικής, που θέλουν να ακούσουν οι ξένοι από εμάς, γιατί είναι το έθνικ. Το θέμα είναι τι θα είναι αυτό το έθνικ τραγούδι», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-czml721uvyu1)
Κλείσιμο
Όσο για τα σχόλια που δέχτηκε η Καλομοίρα στα social media σχετικά με την εμφάνισή της, δήλωσε: «Την λατρεύω την Καλομοίρα, τη θεωρώ ένα από τα καλύτερα πράγματα που μου έχουν συμβεί σε αυτά τα 36 χρόνια πορείας μου. Πρέπει να χαιρόμαστε γι' αυτά τα πλάσματα που έρχονται από το εξωτερικό κι έχουν διπλή αγάπη για τη χώρα τους, δεν πρέπει να τα σχολιάζουμε τόσο αρνητικά».
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Είναι σαν να ληστεύεις εκκλησία το να μιλάς αρνητικά για το Καλομοιράκι, το οποίο έχουν περάσει 16 χρόνια από τότε, μεγάλωσε, μεγαλώνοντας όλοι αλλάζουμε κι όταν αλλάζουμε δεν σημαίνει σώνει και ντε ότι κάναμε κάτι. Μεγαλώνουν οι άνθρωποι».
Τέλος, έκλεισε λέγοντας: «Τα αδηφάγα social media σχολιάζουν το Καλομοιράκι, είμαστε με τα καλά μας; Έχω λυπηθεί κι έχω ταυτόχρονα πάρα πολύ και χάρηκα που με ρώτησες για να μου δοθεί η ευκαιρία να απαντήσω».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.