Η πρώην παρουσιάστρια του διαγωνισμού μίλησε στην εκπομπή «Super Κατερίνα» κι αρχικά, ανέφερε: «Δεν μου λείπει καθόλου ο αναβρασμός της Eurovision. Έχει κλείσει αυτό το κεφάλαιο για μένα».
Στη συνέχεια, μίλησε για το τραγούδι της φετινής εκπροσώπου μας, που έχει διχάσει το κοινό.
«Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η ταχύτητα και η ορμή, με την οποία το τραγούδι της Μαρίνας Σάττι πέρασε στη δημόσια σφαίρα. Μου έκανε θετική εντύπωση κι αυτό δείχνει τη δύναμη της Eurovision τελικά. Κάτι κάνει σε όλους», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cztdb4aclkqx)
Κλείσιμο
Πρόσθεσε επίσης: «Δεν θυμάμαι να έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν. Το τραγούδι μου αρέσει πολύ. Μου αρέσει που είναι μια πρόταση και έχει την υπογραφή της ομάδας της Μαρίνας Σάττι».
Τέλος, έκλεισε λέγοντας: «Ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ό,τι θέλει. Δεν είναι εξυπνότερος αυτός που του αρέσει ή πιο μορφωμένος αυτός που δεν του αρέσει. Όλοι είμαστε ίδιοι και δια της τοποθέτησής μας απέναντι σε ένα τραγούδι, δεν χρειάζεται να κατακρίνουμε αυτόν που έχει αντίθετη από εμάς άποψη. Αυτά που ακούστηκαν για "κλεμμένο στίχο" είναι αστεία».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town