Ο Μάκης Τσέλιος σχολίασε την εμφάνιση της Μαρίνα Σάττι στο βίντεο-κλιπ του τραγουδιού της, «Ζάρι», με το οποίο θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στον φετινό διαγωνισμό της Eurovision.
Ο σχεδιαστής μόδας μοιράστηκε την άποψή του για τον ξένο σχεδιαστή που επέλεξε η τραγουδίστρια, στην εκπομπή «Πρωινό».
Συγκεκριμένα, ανέφερε: «Δεν έχω παρακολουθήσει, δεν ασχολούμαι με αυτά, δεν ξέρω τίποτα, ούτε που την ξέρω καν ποια είναι».
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0054y5td5ax)
Κλείσιμο
Ενώ, πρόσθεσε: «Κάνα, δύο, τρεις φορές που έχουν πάρει Ελληνίδες με ξένους ντυθήκανε. Και η Παπαρίζου ντύθηκε με ξένο και η Βίσση ντύθηκε με ξένο. Τι να πω, δεν ξέρω. Τα παλιά τα χρόνια, ντυνόντουσαν από τους ξένους. Τι να πω έχουμε μια ξενομανία στην Ελλάδα, έντονη. Από εκεί και πέρα τι να πω. Εδώ υπάρχουν ταλαντούχοι Έλληνες σχεδιαστές...».
«Ο στυλίστας που κάνει αυτή την ενδυματολογική πρόταση αυτός ξέρει τι πρέπει να κάνει» σχολίασε στη συνέχεια για τα ρούχα της Μαρίνας Σάττι.
Σε ερώτηση για το αν θα τον ενδιέφερε να ντύσει κάποιον ή κάποια για τον μουσικό διαγωνισμό, ο Μάκης Τσέλιος απάντησε: «Το έχω κάνει παλιά, δεν με ενδιαφέρει πλέον».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.