Η Μαρία Κίτσου μίλησε για τον πρωταγωνιστικό ρόλο που έχει αναλάβει με αφορμή τη νέα σειρά του Alpha που έχει τίτλο «Να με λες μαμά».
Η ηθοποιός θα υποδυθεί μια ορνιθολόγο που γίνεται μάρτυρας κακοποίησης ενός κοριτσιού.
Στη συνέντευξη που έδωσε στο «Happy Day» η Μαρία Κίτσου περιέγραψε το κεντρικό θέμα του νέου τηλεοπτικού πρότζεκτ στο οποίο θα παίξει.
«Το σίριαλ αφορά στην παιδική κακοποίηση, οπότε χάρηκα πολύ που με ανέθεσαν αυτόν τον ρόλο. Τον αποδέχτηκα με πολλή χαρά κι όρεξη. Υποδύομαι μία επιστήμονα, μία ορνιθολόγο, η οποία ανακαλύπτει ότι ένα κοριτσάκι στο χωριό όπου δουλεύει κακοποιείται και αποφασίζει να το απαγάγει» είπε αρχικά.
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0hx6c13kqih)
Στην πορεία, η Μαρία Κίτσου περιέγραψε την καλή χημεία που έχει με την 9χρονη συμπρωταγωνίστριά της, Ναυσικά.
«Είναι κοινωνικό, έχει σασπένς, είναι αστυνομικό. Πρώτη φορά με φιλοξενεί ο Alpha. Με την 9χρονη, που παίζει την Ναυσικά, δέσαμε αμέσως. Είναι ένα παιδί θαύμα» δήλωσε η ηθοποιός.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town