Με αφορμή τη δήλωση του Γιάννη Σπαλιάρα για την πιο ακριβοπληρωμένη διαφημιστική καμπάνια στην οποία έχει συμμετάσχει, ο Κώστας Φραγκολιάς αποκάλυψε, με τη σειρά του, το μεγαλύτερο ποσό που έχει πάρει για διαφήμιση.
Ο Κώστας Φραγκολιάς είπε χαρακτηριστικά: «Εγώ ήμουν πιο commercial ως μοντέλο. Πάλι στην Ιταλία και εγώ έκανα μια παγκόσμια διαφήμιση για παγωτό. Πήρα 20.000 ευρώ. Φορολογήθηκα στην Ιταλία, με συνέφερε καλύτερα». Και πρόσθεσε: «Δεν έγλειφα ακριβώς, πιο πολύ δάγκωνα, γιατί ήταν ξυλάκι. Η γνωστή ιταλική εταιρεία. Σοκολάτα, αμύγδαλο με τη βανίλια».
«Δάγκωσα 15 ξυλάκια. Και υπήρχε πάντα άνθρωπος που μου έφερνε καινούργιο», σημείωσε ο Κώστας Φραγκολιάς.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.