H Eυγενία Δημητροπούλουμίλησε για την κόρη της, Εύα, την οποία υιοθέτησε από τη Σιέρρα Λεόνε.
Η ηθοποιός έκανε δηλώσεις στην εκπομπή «Summer's Cool» και αρχικά, ανέφερε: «Πολύ με αγχώνει πώς θα της μεταδώσω κάποια πράγματα, πώς θα σμιλέψω κάποια πράγματα. Σίγουρα με απασχολεί και πώς θα είναι και η κοινωνία».
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Πιστεύω ότι αν ο καθένας μας βάλει ένα λιθαράκι, θα καλυτερέψει η κοινωνία».
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d2q3ur0yj241)
Κλείσιμο
Όσο για την κόρη της και το πώς αντιλαμβάνεται τη διαφορετικότητά της, σημείωσε: «Η κόρη της αντιλαμβάνεται τη διαφορετικότητά της ως προς το χρώμα, όχι όμως κάτι άλλο. Για παράδειγμα, στο σχολείο της έχει κι άλλα παιδάκια, που έχουν γεννηθεί αλλού».
Εξήγησε επιπλέον, πως τα παιδιά από μόνα τους δεν έχουν στο μυαλό τους τον ρατσισμό, εκτός αν τον δουν σε κάποιον ενήλικα.
«Τώρα που γίνεται 4 ετών, ποτέ δεν έχει σχολιάσει το εξωτερικό χαρακτηριστικό ενός άλλου παιδιού. Κι αυτό νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να το βάλουμε στο κεφάλι μας. Μετά τα "μπολιάζουμε" τα παιδιά μας με ρατσισμό. Η κόρη μου μπορεί να έχει πει "αυτό το παιδί έχει κατσαρά μαλλιά", αλλά μέχρι εκεί. Πολλές φορές διδάσκομαι από τα παιδιά αυτής της ηλικίας», είπε κλείνοντας.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.