Το πρίκουελ «Η Μάγισσα – Φλεγόμενη καρδιά» με τη Μαρία Κίτσου στον πρωταγωνιστικό ρόλο έχει βρει το καστ του και τα γυρίσματα ξεκίνησαν. Η κάμερα του ΑΝΤ1 συνάντησε την ηθοποιό που το κοινό θα δει ως Πανδώρα Μοντιλιάνι και έδωσε ένα spoiler για τη σειρά.
Με λίγα λόγια, η Μαρία Κίτσου εξήγησε τι θα δουν οι τηλεθεατές, ενώ περιέγραψε τη συνεργασία της με τον σκηνοθέτη, Λευτέρη Χαρίτο.
«Με τον Λευτέρη συνεννοούμαστε με τα μάτια. Είναι σαν να γύρισα σε μια γνώριμη αγκαλιά ενός σκηνοθέτη που λατρεύω. Νιώθω πολύ χαρούμενη και τυχερή, νιώθω ότι γύρισα σπίτι μου» είπε αρχικά.
Όσο για το πώς δέχτηκε την πρόταση για να πρωταγωνιστήσει στη σειρά, απάντησε: «Η πρόταση μου έγινε σε μια παράσταση της Μήδειας που έγινε το καλοκαίρι. Μου σιγοψιθύρισαν ότι σκοπεύουν να κάνουν κάτι σαν πρίκουελ και με είχαν στο μυαλό τους για τον ρόλο αυτό. Δεν μου είπαν πολλά πράγματα. Μου είπαν ότι θα είναι ένας αντιήρωας».
Όσο για το σενάριο, η ηθοποιός δεν έκρυψε τον ενθουσιασμό της. Όπως είπε: «Δεν μπορώ να κρύψω τη χαρά μου. Δηλώνω συγκλονισμένη για αυτό που έχω πάρει στα χέρια μου. Νομίζω θα καθηλώσει το κοινό μοναδικά. Δεν έχουμε ξαναδεί κάτι τέτοιο!».
Τέλος, η Μαρία Κίτσου αποκάλυψε: «Το πρίκουελ ξεκινάει με την Πανδώρα και ήρωες που θα εισαχθούν στη σειρά και θα δουν πώς ξεκίνησε η κατάρα».
Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου προσφέρει online πτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα, ώστε οι φοιτητές να πραγματοποιούν τις σπουδές τους με τρόπο που διευκολύνει την καθημερινότητά τους
Υπερήφανος χορηγός των Ολυμπιακών Αγώνων από το 1986, υποστηρίζει τους αθλητές, ενδυναμώνει τις μικρές επιχειρήσεις, λανσάρει πρωτοποριακές λύσεις πληρωμών και μας χαρίζει ένα καλοκαίρι αθλητισμού