Power of Love: Ο Δήμος ζήτησε από την Ανδριάνα να τον συνοδεύσει στο έπαθλο - «Μπορώ να αρνηθώ;» του είπε
Το βίντεο με την αντίδραση της παίκτριας
Στο επεισόδιο του Power of Love που προβλήθηκε το βράδυ της Τετάρτης 14 Αυγούστου, ο Δήμος έκανε ξεκάθαρο το ενδιαφέρον του για την Ανδριάνα, αφού την επέλεξε για να τον συνοδεύσει στο έπαθλο που κέρδισε.
Ο παίκτης ρωτήθηκε από την Κατερίνα Καραβάτου, με ποια από τις γυναίκες που συμμετέχουν στο ριάλιτι γνωριμιών, θα ήθελε να πάει για δοκιμή κρασιών και εκείνος απάντησε «την Ανδριάνα».
Η αντίδραση της Ανδριάνας ήταν αρχικά να χαμογελάσει με νόημα και μετά, να ρωτήσει την παρουσιάστρια με χιουμοριστική διάθεση: «Μπορώ να αρνηθώ; Όχι εντάξει, επειδή με πιέζετε γι΄αυτό».
Τότε ο Δήμος της απάντησε: «Είσαι η μόνη κοπέλα που θα ευχαριστιόμουν πολύ αυτό το ραντεβού. Πιο πολύ ήθελα να βγω με εσένα ραντεβού παρά να κερδίσω το έπαθλο».
Το πρότυπο πρόγραμμα σπουδών στις Βιολογικές Επιστήμες του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου προσφέρει ολοκληρωμένη κατάρτιση στη Βιολογία και περαιτέρω εξειδίκευση στην κατεύθυνση της Γενικής Βιολογίας ή της Γενικής Μικροβιολογίας