Το συγκινητικό μήνυμα της συζύγου του Ανδρέα Μπάρκουλη στο Facebook
Ο Ανδρέας Μπάρκουλης άφησε την τελευταία του πνοή, σήμερα το μεσημέρι, στα 80 του χρόνια στο νοσοκομείο Αγία Όλγα. Η σύζυγός του, Μαίρη και ο γιος του Νίκος ήταν συνεχώς στο πλευρό του όλο αυτό το διάστημα που έδινε «μάχη» για να κρατηθεί στη ζωή.
Η Μαίρη Μπάρκουλη θέλησε να εκφράσει τον πόνο της και να «αποχαιρετήσει» τον άνθρωπό της και μέσα από την προσωπική της σελίδα στο facebook:
Κλείσιμο
«Καλό ταξίδι αγάπη μου....καλή αντάμωση ψυχή μου....έφυγες μέσα στο φως....μέσα στην αγάπη...χάιδεψες το χέρι του αδελφού σου....τέσσερις ανάσες.....και....ΤΕΛΟΣ»
και δημοσίευσε το τραγούδι που ερμηνεύει η Ελευθερία Αρβανιτάκη «άδεια μου αγκαλιά».
Μπορεί η Χανιώτισσα κολυμβήτρια να έχει το προνόμιο να καταρρίπτει τα ρεκόρ που η ίδια θέτει, όμως η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε φανταστεί τον εαυτό της να πρωταγωνιστεί στις μεγαλύτερες και τις πιο φωτογενείς αθλητικές διοργανώσεις.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.