Μητέρα έγινε την περασμένη Κυριακή η κόρη του Θοδωρή Αθερίδη, Φωτεινή, φέρνοντας στον κόσμο το πρώτο της παιδάκι, καρπό του έρωτα της με τον Κωνσταντίνο Μαγκλάρα. Ευτυχισμένος παππούς ο ηθοποιός, βρέθηκε το πρωί της Τετάρτης στο Πρω1νό ANT1 και αποκάλυψε στη Φαίη Σκορδά πως ο εγγονός του θα πάρει το όνομα του!
«Δεν ξέρω αν μπορεί ο εγγονός μου, που θα πάρει το όνομά μου, να ξεπεράσει σε αγάπη την κόρη μου. Με την κόρη μου έχω μια αρρώστια. Ένα κόλλημα πολύ μεγάλο. Η αγάπη είναι ένα πολύ ανοιχτό πράγμα που απλά μεγαλώνει. Δε μπαίνει θέμα συγκρίσεων. Εγώ στον εγγονό μου έχω τη χαρά της ύπαρξής του, αλλά δεν έχω την ευθύνη του. Κι αυτό το πράγμα πολλαπλασιάζει τη χαρά μου» είπε ο Θοδωρής Αθερίδης, ο οποίος δεν έκρυψε τη χαρά του για το γεγονός ότι έγινε παππούς.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.