GNTM: Τι και αν είχε δεύτερη ευκαιρία αποχώρησε οριστικά η Ελευθερία
Η Ελευθερία Καρναβά που είχε κερδίσει το «golden pass» είχε τη χειρότερη φωτογραφία - Τι είπε μετά την αποχώρησή της
Τι και αν είχε κερδίσει το «golden pass», τι και αν είχε δεύτερη ευκαιρία μέσα στο GNMT 2 η Ελευθερία Καρναβά δεν τα κατάφερε, είχε τη χειρότερη φωτογραφία τς δοκιμασίας και τελικά είδε την πόρτα της εξόδου οριστικά και αμετάκλητα.
Στη χθεσινοβραδινή δοκιμασία αποχώρησης του GNTM, τα κορίτσια έπρεπε να δείξουν πόσο καλά τα πάνε με τη συνεργασία και με τη γυναικεία αλληλεγγύη. Μπήκαν στο ίδιο ρούχο με ένα μοντέλο και πόζαραν ως μια οντότητα στον φακό του Διονύσιου Κούτση.
Καλεσμένες για το κόνσεπτ ήταν η Ειρήνη Καζαριάν, η Αναστασία Περράκη και η Ελένη Ασημάκη, που έκαναν τα πάντα για να λειτουργήσουν ως το άλλο μισό των κοριτσιών.
H Άννα, που είχε κερδίσει την καλύτερη φωτογραφία της εβδομάδας, είχε το αβαντάζ και φωτογραφήθηκε και με τα τρία μοντέλα και διάλεξε με ποιο από τα τρία σετ θα διαγωνιστεί. Επέλεξε εκείνο της Καζαριάν.
Κλείσιμο
Τα ρούχα που φορούσαν τα κορίτσια δυσκόλεψαν αρκετά τα κορίτσια στις πόζες τους και τα αποτελέσματα έφεραν κλάματα στο πλατό…
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.