Η αντίδραση της φιναλίστ Κάτιας Ταραμπάνκο δεν είναι η αναμενόμενη
Στον μεγάλο τελικό του ριάλιτι μοντέλων, μεθαύριο Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου, τα τρία κορίτσια θα διαγωνιστούν σε τρεις διαφορετικές δοκιμασίες, ανάμεσά στις οποίες είναι να φωτογραφηθούν με φόντο την Ακρόπολη, μαζί με τους συντρόφους τους.
Σύμφωνα με το αποκλειστικό ρεπορτάζ της εκπομπής «Ευτυχείτε», ο σύντροφός της Κάτιας Ταραμπάνκο, Γιάννης Χαλβατζής, ενθουσιάστηκε που είδε την αγαπημένη του μετά από καιρό και θέλησε να της κάνει μια μεγάλη έκπληξη. Μετά το τέλος της φωτογράφισης έπεσε στα γόνατα και πρόσφερε στην αγαπημένη του ένα μονόπετρο, κάνοντάς της πρόταση γάμου.
Η Κάτια Ταραμπάνκο ξαφνιάστηκε τόσο πολύ, που πήρε το κουτάκι με το δαχτυλίδι και το έβαλε ξανά στην τσέπη του αγαπημένου της.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.