Με μία ανάρτησή της στο instagram, η Ζέτα Δούκα θέλησε να στείλει το δικό της μήνυμα στον Ζαν Πολ Γκοτιέ, που παρουσίασε το τελευταίο σόου της 50χρονης καριέρας του, την Τετάρτη στο Παρίσι.
Γράφοντας στα γαλλικά η ηθοποιός σχολίασε: «Σήμερα είναι το τελευταίο ντεφιλέ ενός από τους πιο σημαντικούς, εξαιρετικούς και ερωτευμένους με την Ελλάδα που δεν έχω ξανασυαντήσει. Σε ευχαριστώ για όλα Ζαν πολ Γκοτιέ!». Μάλιστα δημοσίευσε στιγμιότυπα από την επίδειξη που είχε πραγματοποιήσει στην Αθήνα ο Γάλλος σχεδιαστής το 2017, για την ενίσχυση του Μουσείου Μπενάκη. Η ηθοποιός, μαζί με άλλους διάσημους Έλληνες και Ελληνίδες, συμμετείχε τότε ως μοντέλο.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.