Eurovision 2020: Η Στεφανία Λυμπερακάκη με το «Supergirl» θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Ρότερνταμ
Η ΕΡΤ, μέσα από το κεντρικό δελτίο ειδήσεων, ανακοίνωσε επίσημα την εκπρόσωπο της χώρας μας στον φετινό διαγωνισμό - Ποια είναι η 18χρονη τραγουδίστρια
Η ΕΡΤ το βράδυ της Δευτέρας μέσα από το κεντρικό δελτίο ειδήσεων ανακοίνωσε επίσημα τον εκπρόσωπό της χώρας μας στον φετινό, 65ο διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision, που θα διεξαχθεί στο Ρότερνταμ της Ολλανδίας!
Κλείσιμο
Όπως έχει διαρρεύσει εδώ και πολύ καιρό -και σήμερα επιβεβαίωσε η ΕΡΤ- την χώρα μας θα εκπροσωπήσει η 18χρονη τραγουδίστρια.
Σχετική ανάρτηση πραγματοποίησε και η ίδια στο Instagram.
Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Stefania (@stefania_) στις
Η Στεφανία που είναι τραγουδίστρια και ηθοποιός, ως πρώην μέλος των "Kisses", εκπροσώπησε την Ολλανδία στον Παιδικό Διαγωνισμό Τραγουδιού Eurovision 2016 και κατέλαβαν την 8η θέση.
Στην ηλικία των 9 ετών, συμμετείχε στο The Voice Kids της Ολλανδίας. Έχει κυκλοφορήσει τέσσερα singles, ενώ έχει παίξει σε πολλές σειρές και ταινίεςστην Ολλανδία. Η Στεφανία έγινε γνωστή στην Ελλάδα από την εμφάνιση της μαζί με την Κόνι Μεταξά και την Ιλένια Ουίλιαμς στα Mad Video Music Awards 2019.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.