Στην Ελλάδα ο ημιτελικός του πολωνικού Next Top Model
«Επιλέξαμε την Ελλάδα γιατί είναι ένας ασφαλής τόπος σε σχέση με τα δεδομένα της σημερινής πανδημίας», δήλωσαν στο protothema.gr άνθρωποι της παραγωγής
Μαρία Λεμονιά
Στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στη λίμνη της Βουλιαγμένηςπραγματοποιήθηκε τις τελευταίες ημέρες, ο ημιτελικός του πολωνικού Next Top Model. Kριτές και διαγωνιζόμενες συμμετείχαν στο επεισόδιο με φόντο το εντυπωσιακό σκηνικό της Αθηναϊκής Ριβιέρας.
«Επιλέξαμε την Ελλάδα γιατί είναι ένας ασφαλής τόπος σε σχέση με τα δεδομένα της σημερινής πανδημίας. Εξάλλου είναι ένα όμορφο μέρος με υπέροχους ανθρώπους», δήλωσαν στο protothema.gr επικεφαλείς της παραγωγής.
Στην επιτροπή του Next Top Model της Πολωνίας συμμετέχουν σημαντικά ονόματα της Πολωνικής fashion industry, όπως η Αμερικονοπολωνή Joanna Krupa, tοp model, o φωτογράφος των περιοδικών: Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, Marcin Tyszka, o σχεδιαστής μόδας Dawid Woliński, η χορογράφος και υπεύθυνη για πολλά fashion shows Katarzyna Sokołowska καθώς και ο χορευτής Michał Piróg.
Αξίζει να αναφερθεί ότι τα κορίτσια που πήραν μέρος στον τελικό συμμετείχαν και στην Athens Xclusive Designers Week που πραγματοποιήθηκε αυτή την εβδομάδα στην Αθήνα. Τιμώμενο πρόσωπο στο επεισόδιο του ημιτελικού ήταν η Τόνια Φουσέκη, υπεύθυνη της Ελληνικής Εβδομάδας Μόδας.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town