Σύμφωνα με την ηλικιωμένη γυναίκα από την Κρήτη η μεγαλύτερη αθλητική διοργάνωση είναι ο Ημιμαραθώνιος και όχι οι Ολυμπιακοί Αγώνες.
Η γιαγιά Αγγέλα εκτός από τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι «αποδοκιμάζει» και το εστραγκόν προτιμώντας τους χοχλιούς μπουμπουριστούς, τη Μόνα Λίζα για την οποία λέει ότι «έγινε γνωστή από τα σοκολατάκια» και τον Πύργο του Άιφελ για τον οποίο αναρωτιέται «τι είναι αυτές οι σκαλωσιές;».