Ολυμπιακοί Αγώνες: Έγινε πατέρας στις 02:00 και στις 08:00 ήταν στη γραμμή εκκίνησης των 20χλμ βάδην

Ο Γάλλος Αουρελιέν Κινιόν θα θυμάται για όλη του τη ζωή την 1η Αυγούστου καθώς έγινε για πρώτη φορά πατέρας και συμμετείχε για πρώτη φορά σε Ολυμπιακούς Αγώνες

olympiakoi-vadin-xr
Την ώρα που όλοι οι υπόλοιποι αθλητές οι οποίοι συμμετείχαν στον σημερινό (1/8) τελικό των 20χλμ βάδην ανδρών των Ολυμπιακών Αγώνων κοιμόταν ο Αουρελιέν Κινιόν, ο Γάλλος πρωταθλητής ξενυχτούσε λίγα χιλιόμετρα μακριά από το Ολυμπιακό Χωριό...

Όχι μην πάει ο νου σας σε κάποιο περίεργο νυχτοπερπάτημα... Ο 31χρονος αθλητής του βάδην πήρε ειδική άδεια για να φύγει από το Χωριό για να βρεθεί στο πλευρό της συζύγου του η οποία στις 2 τα ξημερώματα έφερε στον κόσμο το πρώτο τους παιδί.

Ο ευτυχισμένος πατέρας αφού πήρε αγκαλιά τη μικρή Σαρλί και βεβαιώθηκε ότι η σύζυγος του ήταν καλά στην υγεία της, αποφάσισε να μην επιστρέψει στο δωμάτιο του, αλλά έμεινε στην κλινική απ' όπου μ' ένα ταξί αναχώρησε για το σημείο εκκίνησης του αγώνα.

Φτάνοντας εκεί έμαθε ότι αντί για τις 07:30 ο τελικός θα ξεκινούσε στις 08:00 (λόγω της βροχής που είχε πέσει τη νύχτα), με τον ίδιο τελικά να καταλαμβάνει την 9η θέση και στον τερματισμό να βάζει το δάκτυλο του στο στόμα σαν πιπίλα...

Η μικρή Σαρλί μόλις είχε πάρει την πρώτη της αφιέρωση...

Σπαραγμός στην κηδεία της 12χρονης και του 44χρονου πατέρα της που σκοτώθηκαν στο τροχαίο της Μεσσηνίας

Ο 51χρονος Τούρκος με το χέρι στην τσέπη και χωρίς εξοπλισμό που πήρε ασημένιο στη σκοποβολή - Bίντεο και φωτογραφίες

Ασκήθηκε δίωξη σε 17χρονο για τη σφαγή με τα 3 νεκρά παιδιά στο Σάουθπορτ της Βρετανίας