Ο Εμμανουήλ Καραλής έκανε τον αγώνα της ζωής του στο Παρίσι και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο επί κοντώ στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Ο Έλληνας πρωταθλητής έχει επιστρέψει στην παγκόσμια ελίτ του επί κοντώ και έχει βάλει πλέον στόχο να ξεπεράσει τα 6μ και να κάνει άλματα που θα μπορεί να τον ανεβάσουν πιο ψηλά στο βάθρο στις επόμενες διοργανώσεις.
Κλείσιμο
Το όνομα του είναι θέμα συζήτησης στον χώρο του επί κοντώ τον οποίο μονοπωλεί ο Μόντο Ντουπλάνιτς.
Ο Καραλής πήρε το μετάλλιό του στο Παρίσι από τον θρυλικό Σεργκέι Μπούμπκα από τον οποίο δέχτηκε συγχαρητήρια και έβγαλε φωτογραφία μαζί του και με τους Κέντρικς και Ντουπλάντις.
Για όσους δεν γνωρίζουν ο Μπούμπκα έχει σπάσει 35 φορές το παγκόσμιο ρεκόρ στο επί κοντώ και ήταν ο πρώτος που ξεπέρασε τα 6μ και τα 6.10μ. Ο Ουκρανός ήταν χρυσός Ολυμπιονίκης με την ΕΣΣΔ το 1988 στη Σεούλ.