Αυτό επιβεβαιώνεται και από το γεγονός ότι για δεύτερη συνεχόμενη ημέρα ο Κυριάκος Μητσοτάκης συναντήθηκε με Έλληνα στους δρόμους του «Μεγάλου Μήλου»
Μπορεί αυτή τη φορά να μην επρόκειτο για οδηγό ταξί όπως συνέβη την Τετάρτη, εντούτοις η χαρά του Κυριάκου Μητσοτάκη ήταν μεγάλη. «Η χαρά να συναντάμε Έλληνες παντού» έγραψε στο σχετικό story στο Instagram ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
Κλείσιμο
Την Τετάρτη, λίγες ώρες μετά την άφιξή του στη Νέα Υόρκη και περπατώντας με τους συνεργάτες του ο Κυριάκος Μητσοτάκης συνάντησε στο δρόμο τυχαία έναν οδηγό ταξί από την Ελλάδα.
Όταν ο Κυριάκος Μητσοτάκης, αντιλήφθηκε ότι πρόκειται για Έλληνα, όπως φαίνεται και στο βίντεο που δημοσίευσε στον προσωπικό του λογαριασμό στο instagrma, του λέει «Πού είσαι ρε μεγάλε; Tι κάνεις εσύ; Από που είσαι;», με τον Έλληνα ταξιτζή να του λέει ότι κατάγεται από την Τρίπολη και ότι βρίσκεται στις ΗΠΑ πενήντα χρόνια.
«Έτσι ξεκίνησε το ταξίδι μας στις ΗΠΑ», έγραψε ο πρωθυπουργός αναρτώντας το βίντεο από αυτή τη συνάντηση στο instagram.