Ο κ. Βαλαβανίδης και ο κ. Λογοθέτης βρέθηκαν στο πλευρό του κ. Κοντογιαννίδη στην διακαναλική συνέντευξη του κόμματος ενόψει των εκλογών. Ο Χρήστος Βαλαβανίδης θα είναι υποψήφιος βουλευτής στον Β1 βόρειο τομέα Αττικής, ο Ηλίας Λογοθέτης θέτει υποψηφιότητα στον Β'2 Δυτικό Τομέα Αθηνών, ενώ ο Παύλος Κοντογιαννίδης ως πρόεδρος του κόμματος θα είναι υποψήφιος στον Β'3 νότιο τομέα Αττικής, στον νομό Ημαθίας και στην Α' Θεσσαλονίκης.