Ο Αντώνης Σαμαράς συνομίλησε με δεκάδες πολίτες ενώ δήλωσε την βεβαιότητά του πως η Πελοπόννησος θα πάει μπροστά με τον υποψήφιο Περιφερειάρχη Δημήτρη Πτωχό.
«Σήμερα είναι μια όμορφη μέρα για την Πελοπόννησο και τους κατοίκους των τοπικών κοινωνιών, σήμερα άλλωστε είναι και η ημέρα όπου αναμετράται το παρελθόν με το μέλλον. Και είμαι σίγουρος ότι η Πελοπόννησος θα πάει μπροστά με τον Δημήτρη Πτωχό» ανέφερε χαρακτηριστικά.