Ο βουλευτής Χανίων, τον οποίο ο αρχηγός του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης έχρισε πρόσφατα συντονιστή των τομεαρχών, έγραψε χαρακτηριστικά: «Ήρθε η ώρα!!! Στέφανε Τζουμάκα σε ευχαριστούμε για τους αγώνες σου στο παρελθόν, αλλά σήμερα εκπέμπεις μόνο δηλητήριο διάλυσης!! Κάντο εκτός κόμματος!».
Συνόδευσε, δε, το σχόλιό του, με την ανακοίνωση του Στέφανου Κασσελάκη για την απομάκρυνση Τζουμάκα από τον ΣΥΡΙΖΑ:
Κλείσιμο
Ήρθε η ώρα!!! Στέφανε Τζουμάκα σε ευχαριστούμε για τους αγώνες σου στο παρελθόν αλλά σημερα εκπέμπεις μόνο δηλητήριο...