Επιμένει το «τρολ» του ΣΥΡΙΖΑ, Πεν Νταλαούρα, να ειρωνεύεται αυτούς που άλλοτε στήριζε, τώρα που φεύγουν από το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
Αυτή τη φορά, θέλοντας να «πικάρει» τους άλλοτε συντρόφους της και σχολιάζοντας, με τον δικό της τρόπο, τα περί νέου κόμματος ή φορέα, μετά την αποχώρηση της «Ομπρέλας», που ενδεχομένως θα συμμετάσχει στις ευρωεκλογές, όπως είπε νωρίτερα σήμερα ο Δημήτρης Βίτσας, η Πεν Νταλαούρα «εισηγείται» το όνομα του νέου σχηματισμού να είναι Π.Υ.Κ.Ρ.Α., κάνοντας «quote» το «tweet» του χρήστη koiniaν.
Το... αρκτικόλεξο που σχηματίζει το όνομα ΠΥΚΡΑ προέρχεται από τις λέξεις:
Έστω και... ανορθόγραφα, παραπέμπει στην πίκρα των στελεχών που εγκαταλείπουν τον ΣΥΡΙΖΑ, τα οποία, ούτε λίγο ούτε πολύ, χαρακτηρίζει, μεταξύ άλλων, κρατικοδίαιτα.