![Συνάντηση του Νίκου Ανδρουλάκη με τον Οικουμενικό Πατριάρχη Βαρθολομαίο](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-01-04/patriarxis_-_androulakis.jpg)
![Σας λείπει σίδηρος; Τρεις λόγοι που εμποδίζουν την απορρόφησή του και προκαλούν αναιμία](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-18/woman_meat_iStock-534471157__1_.jpg)
Επισκέφθηκα σήμερα το Ζάππειο Παρθεναγωγείο στην Κωνσταντινούπολη. Ιδρύθηκε το 1875 και οι μαθήτριες του σε μια εποχή...
Posted by Νίκος Ανδρουλάκης on Friday, January 5, 2024
Το Ζάππειο είναι τα τελευταία χρόνια μικτό σχολείο καλύπτοντας και τις δυο βαθμίδες της εκπαίδευσης. Όπως ενημερώθηκε ο κ. Ανδρουλάκης από τη διεύθυνση του σχολείου, η αναγνώριση από το ελληνικό κράτος του απολυτηρίου, που λαμβάνουν οι Έλληνες μαθητές του, είναι πάγιο αίτημα τους καθώς έτσι διασφαλίζεται η πρόσβασή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Ειδήσεις σήμερα: