ΣΥΡΙΖΑ: Ινκόγκνιτο στις Σπέτσες για τη συνεδρίαση της ΚΟ Κασιμάτη και Δούρου
Η βουλευτής Β' Πειραιά έφτασε στο νησί τις πρώτες πρωϊνές ώρες ενώ η βουλευτής Δυτικού Τομέα έφτασε στο παλιό λιμάνι και από εκεί κατευθύνθηκε στο σπίτι του Στέφανου Κασσελάκη
Και αυτό, γιατί η κυρία Κασιμάτη ήρθε σε διαφορετικό λιμάνι, από αυτό που αράζουν τα θαλάσσια ταξί και τα πλοία της γραμμής, αφού ως βουλευτής της δεύτερης περιφέρειας του Πειραιά, γνωρίζει πολύ καλά την ευρύτερη περιοχή.
Λίγο μετά τη 1 το μεσημέρι άνοιξε η εξώθυρα του αρχοντικού του πρόεδρου του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ, Στέφανου Κασσελάκη, για να εισέλθει και η βουλευτης Δυτικού Τομέα, Ρένα Δούρου. Η κυρία Δούρου κατέπλευσε, κατά πληροφορίες, στο παλιό λιμάνι των Σπετσών και κατόπιν επιβιβάστηκε σε ταξί, για να φτάσει μέσα από τον οικισμό, στο αρχοντικό του προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ.