![Ευρωεκλογές 2024: Στο σχολικό συγκρότημα της Γκράβας ψήφισε η Κατερίνα Σακελλαροπούλου](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-06-09/arthrou-sakellaropoulou.png)
![Σας λείπει σίδηρος; Τρεις λόγοι που εμποδίζουν την απορρόφησή του και προκαλούν αναιμία](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-18/woman_meat_iStock-534471157__1_.jpg)
«Με το δεξί», είπε ο πρωθυπουργός πριν ρίξει το φάκελο στην κάλπη για τις Ευρωεκλογές. Στην συνέχεια ο πρωθυπουργός χαιρέτησε τα μέλη της εφορευτικής επιτροπής και τους σχολικούς αντιπροσώπους.
«Ψηφίζουμε για μια ισχυρή Ελλάδα σε μία ισχυρή Ευρώπη»
Στις δηλώσεις του ο Κυριάκος Μητσοτάκης είπε «Ψηφίζουμε για μια ισχυρή Ελλαδα. Οι Ευρωεκλογές έχουν τη δική τους σημασία. Οι εκλογές είναι γιορτή της δημοκρατίας. Τα επομενα πεντε χρόνια θα παρθούν μεγάλες αποφάσεις και ως ελλαδα θα πρεπει να μπορούμε να διεκδικήσουμε απο Ευρώπη όσα περισσότερα μπορούμε. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε το βράδυ».
Ειδήσεις σήμερα:
Ευρωεκλογές 2024: Άνοιξαν οι κάλπες - Πού και πώς ψηφίζουμε
Στους 37 βαθμούς σήμερα ο υδράργυρος - Πότε έρχεται ο πρώτος καύσωνας του καλοκαιριού
Συνεχίζονται οι εργασίες κατεδάφισης της γέφυρας στον Ισθμό - Οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις που ισχύουν