Πλένουμε τα κολοκύθια. Τα τρίβουμε σε χοντρό τρίφτη και τα βάζουμε σε σουρωτήρι. Πασπαλίζουμε με αλάτι και αφήνουμε να ιδρώσουν για 10΄ για τους κολοκυθοκεφτέδες. Στύβουμε καλά τα τριμμένα κολοκύθια με τα χέρια, ή βάζοντάς τα σε πετσέτα, στρίβοντάς τη για να φύγουν τα υγρά. Βάζουμε τα κολοκύθια σε μπολ και προσθέτουμε το ξερό και το φρέσκο κρεμμύδι, άνηθο, δυόσμο, μαϊντανό και τα χτυπημένα αυγά.
Συνεχίζουμε ρίχνοντας μπόλικο πιπέρι. Ανακατεύουμε πολύ καλά με κουτάλι και λίγο-λίγο προσθέτουμε το αλεύρι, μέχρι να έχουμε έναν αραιό χυλό που, αναποδογυρίζοντας, πέφτει από το κουτάλι. Ζεσταίνουμε το ελαιόλαδο σε μέτρια προς δυνατή φωτιά και αφού κάψει, ρίχνουμε κουταλιά-κουταλιά το μείγμα. Τηγανίζουμε τους κολοκυθοκεφτέδες περίπου 2΄ από κάθε πλευρά. Αφήνουμε τους κολοκυθοκεφτέδες σε απορροφητικό χαρτί να στραγγίσουν και τους σερβίρουμε ζεστούς με ένα αυγό μάτι από πάνω.