Την είδηση αποκάλυψε ο πρόεδρος της κυπριακής ομάδας
Ο πρόεδρος του ΑΠΟΕΛ, Πρόδρομος Πετρίδης, έβγαλε και δεύτερη είδηση για τον Παναθηναϊκότο βράδυ της Πέμπτης. Στην συνέντευξη που παραχώρησε στο Cablenet, αρχικά ανακοίνωσε την συμφωνία με τον Κώστα Αποστολάκη και στην συνέχεια έριξε τίτλους τέλους στην υπόθεση παραμονής του Γκίας Ζαχίντ που έτσι κι αλλιώς ήταν πάρα πολύ δύσκολη.
Το Τριφύλλι όχι μόνο δεν μπορεί να φτάσει την ρήτρα που είναι στο 1.5 εκατομμύριο, αλλά δεν έχει την δυνατότητα να προσφέρει ούτε τα μισά. Αν συμβεί κάτι αντίθετο, θα μιλάμε για έκπληξη που παρόμοιά της δεν έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια επί Αλαφούζου.
Εκτός αυτού, ο πρόεδρος του ΑΠΟΕΛ ξεκαθάρισε πως ο παίκτης υπολογίζεται και για αυτό θα επιστρέψει στην Κύπρο.
᾽᾽Ο Ζαχίντ επιστρέφει στην Κύπρο και είναι στα πλάνα μας να μείνει αλλά αν έρθει μια πρόταση, δεν θα αρνηθούμε, όπως και για κανένα παίκτη" ήταν το χαρακτηριστικό του σχόλιο.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.