Καρέρα στους παίκτες: «Έχουμε δύο στόχους, οι... διακοπές τελείωσαν»
Ο Μάσιμο Καρέρα μιλώντας στους παίκτες της ΑΕΚ πριν τη χθεσινή πρώτη ομαδική προπόνηση, τους μετέφερε ότι τους θέλει απόλυτα συγκεντρωμένους για τα πλέι οφ και το Κύπελλο.
Στη συνάντηση που έγινε με τον Δημήτρη Μελισσανίδη και τον Ίλια Ίβιτςτονίστηκε μεταξύ άλλων και το γεγονός ότι τη δεδομένη στιγμή προέχει η επίτευξη των δύο στόχων που έχει η ΑΕΚ μέχρι την ολοκλήρωση της σεζόν. Η κατάληψη της 2ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League και η κατάκτηση του Κυπέλλου.
Οι κιτρινόμαυροι συγκεντρώθηκαν για πρώτη φορά όλοι μαζί στο προπονητικό κέντρο, στην πρώτη ομαδική προπόνηση μετά την κρίση του κορονοϊού, με τον Καρέρα πριν ξεκινήσει το πρόγραμμα να τονίζει στην ομιλία του προς τους παίκτες:
«Ήταν ένα δυσκολο και ιδιαίτερο διάστημα το προηγούμενο για όλους. Από σήμερα ξεκινάει η προετοιμασία μας για να είμαστε έτοιμοι για τα play off. Έχουμε μπροστά μας δυο σημαντικούς στόχους», ανέφερε αρχικά ο Ιταλός κόουτς προσθέτοντας:
«Πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας για να τα καταφέρουμε. Συγκεντρωμένοι και με σοβαρότητα. Οι «διακοπές» τελείωσαν. Ώρα για δουλειά».
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.