Βόλεϊ: Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε το τέλος του Μουνιόθ
Όπως αναμενόταν ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε και επίσημα την αποχώρηση του Φερνάντο Μουνιόθ από την τεχνική ηγεσία της ανδρικής ομάδας βόλεϊ - Φαβορί για να τον αντικαταστήσει ο Δημήτρης Καζάζης
Στην ανακοίνωση τους οι ερυθρόλευκοι αναφέρουν τα όσα πέτυχε ο Ισπανός στα τρία χρόνια της παρουσίας του στον Πειραιπά και του εύχονται καλή επιτυχία, με την επόμενη ανακοίνωση να αφορά τον αντικαταστάτη του και το όνομα του Δημήτρη Καζάζη παραμένει στην κορυφή της σχετικής λίστας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Ολυμπιακού:
«Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ. Φ. Π. ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας του με τον Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ, τον οποίο ευχαριστούμε για την τριετή προσφορά του στο σύλλογο.
Υπό την τεχνική του καθοδήγηση ο Ολυμπιακός κατέκτησε δύο διαδοχικά πρωταθλήματα Ελλάδας και δύο Λιγκ Καπ. Παράλληλα στην Ευρώπη, οδήγησε την ομάδα μας στον τελικό του Challenge Cup τη σεζόν 2017-2018 και στον ημιτελικό του CEV Cup τη σεζόν 2018-2019.
Κλείσιμο
Του ευχόμαστε καλή επιτυχία στη συνέχεια της επαγγελματικής του καριέρας.»
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.