Η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε με 2-0 της Πουνίτσνεβα και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Σινσινάτι όπου μάλλον θα κληθεί να αντιμετωπίσει τη Σερένα Γουίλιαμς
Η Σάκκαρη (Νο21) σημείωσε τη δεύτερη νίκη της στο τουρνουά του Σινσινάτι που φιλοξενείται στη Νέα Υόρκη επικρατώντας 2-0 (6-4, 7-6) επί της Γιούλια Πουτίντσεβα (Νο33).
Η νίκη ήρθε μετά από μεγάλη μάχη που κράτησε σχεδόν δύο ώρες , ενώ στο δεύτερο σετ το τάι μπρέικ τελείωσε στο 11-9 με καμία από τις δύο παίκτριες να μην παραδίδουν τα…όπλα.
H 25χρονη Ελληνίδα έχει αντιμετωπίσει τρεις φορές στην καριέρα της τη Βένους Γουίλιαμς (2-1 το επί μέρους σκορ για την Αμερικανίδα) αλλά καμία τη Σερένα.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.