Premier League, Τσέλσι-Λίβερπουλ 0-2: «Άλωσαν» το Στάμφορντ Μπριζ οι κόκκινοι - Δείτε τα γκολ
Η Λίβερπουλ επικράτησε 2-0 της Τσέλσι για την 2η αγωνιστική της Premier League(που έπαιξε με 10 σε ολόκληρο το β' μέρος) στο Λονδίνο με δύο τέρματα του Μανέ και έκανε το «2x2» - Χαμένο πέναλτι για τους «μπλε» στο 75
UPD:
Πήρε εντυπωσιακά τον τίτλο, έγραψε άπειρα ρεκόρ. Ωστόσο, η φετινή Λίβερπουλ δηλώνει ξεκάθαρα ότι δεν θα σταματήσει σε αυτά, αλλά θα τα διευρύνει όσο πάει. Οι Reds πέρασαν εύκολα με 2-0 από το «Στάμφορντ Μπριτζ», σε ένα ματς που υποτίθεται ότι θα ήταν σημαντικά ζόρικο, μα το καθάρισαν με τη βοήθεια και της Τσέλσι, η οποία τα έκανε όλα λάθος.
Κλείσιμο
Ο Κώστας Τσιμίκας έμεινε στον πάγκο, ενώ ο Τιάγκο μπήκε στο β’ μέρος και έδειξε ότι θα γίνει άμεσα αφεντικό στη μεσαία γραμμή των πρωταθλητών. Το παιχνίδι δεν είχε φάσεις και ρυθμό, αλλά όλα άλλαξαν στο 45’ όταν ο Κρίστενσεν ανέτρεψε από πίσω τον Μανέ και δικαίως αποβλήθηκε. Με ο ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι έστησαν πολιορκία και σύντομα δικαιώθηκαν, καθώς ο Μανέ σκόραρε δύο φορές σε τέσσερα λεπτά.
Τα δώρα της Τσέλσι…
Στο 50’ Φιρμίνο και Σαλάχ έπαιξαν το 1-2, με τον Μανέ να σκοράρει με κεφαλιά. Στο 54’ ο Κέπα έκανε αδιανόητο λάθος, δίνοντας απ’ ευθείας την μπάλα στον Σενεγαλέζο επιθετικό, ο οποίος έβαλε το πιο εύκολο γκολ της καριέρας του. Και σα να μην έφτανε αυτό, οι Μπλε έχασαν και πέναλτι.
Στο 73΄, σε ένα υπερβολικό σφύριγμα, ο Τιάγκο ανέτρεψε τον Βέρνερ, μα ο Αλισον νίκησε τον Ζορζίνιο από τα 11 βήματα. Ο μέσος της Τσέλσι είχε ευστοχήσει και στις οκτώ προηγούμενες φορές του στο Νησί, ενώ η ομάδα του μετρούσε 16 σερί εύστοχα από τον Απρίλιο του 2017. Με αυτόν τον τρόπο η Λίβερπουλ ξεκινάει με 2x2 για τρίτη σερί σεζόν, κάτι που δεν είχε κάνει ποτέ ξανά, παραμένοντας φυσικά στην κορυφή. Οσο για τους ηττημένους, θα χρειαστούν πολλή δουλειά μέχρι να στρώσουν και προφανώς άλλον τερματοφύλακα…
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.