Γιουβέντους-Νάπολι: Δεν πήγαν λόγω κορωνοϊού στο Τορίνο οι παρτενοπέι
Παρ' ότι η ιταλική Λίγκα δεν προχώρησε στην αναβολή του αγώνα, η Νάπολι παρέμεινε στην βάση της και δεν ταξιδεύει στο Τορίνο, με αποτέλεσμα το ματς να κατακυρωθεί με 3-0 υπέρ της Γιουβέντους
Παρ' ότι η Lega της Serie A δεν προχώρησε στην αναβολή του αγώνα με τηνΓιουβέντους, η Νάπολι παραμένει στην βάση της και, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου τελευταίας στιγμής, ο αγώνας θα κατακυρωθεί με 3-0 υπέρ της Γιούβε, λόγω μη παρουσίας των Παρτενοπέι στο γήπεδο.
Απόψε ή το αργότερα αύριο (05/10), η ομάδα του Κώστα Μανωλά θα μπει σε καραντίνα στο προπονητικό της κέντρο, όπου θα παραμείνει για όσο διάστημα επιβάλλουν οι υγειονομικές αρχές της πόλης.
Η Γιουβέντους, βεβαίως, έχει ανακοινώσει ότι θα κατέβει κανονικά στο γήπεδο και, με δεδομένο ότι η Lega δεν ανέβαλλε το παιχνίδι, αυτό θα κατακυρωθεί με 3-0 στα χαρτιά υπέρ των Μπιανκονέρι. Θυμίζουμε ότι η καθορισμένη ώρα έναρξης του αγώνα είναι 21:45 (ώρα Ελλάδας).
Ο πρόεδρος της Νάπολι, Αουρέλιο ντε Λαουρέντις, έστειλε επιστολή στη Λίγκα, στη Γιουβέντους, στην ομοσπονδία και στον αθλητικό δικαστή, μέσω της οποίας ζήτησε την αναβολή του αγώνα για λόγους ανωτέρας βίας, αλλά προφανώς δεν έχει λάβει θετική απάντηση.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town