«Μήνυμα» από το ΣΕΦ: «Μια ομάδα ενάντια στον COVID-19»
Ειδική δράση από τη Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας, το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και την ΚΑΕ Ολυμπιακός
Ηχηρό μήνυμα ενότητας στη μάχη ενάντια στην πανδημία στέλνουν η Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας, το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και η ΚΑΕ Ολυμπιακός με το σύνθημα «Μια ομάδα ενάντια στον COVID-19».
Ειδικότερα, η διοίκηση του Σ.Ε.Φ. προχώρησε σε μια κίνηση υψηλού συμβολισμού, με τη φωταγώγηση της προσόψεως του σταδίου. Το σύνθημα «Μία ομάδα ενάντια στον COVID-19» θα είναι, για τις επόμενες ημέρες, ορατό σε όλους τους διερχόμενους από και προς τον Φαληρικό Όρμο.
Το Σ.Ε.Φ. μετατρέπεται, με αυτόν τον τρόπο, σε φάρο κοινωνικής ευαισθητοποίησης για τη τήρηση των μέτρων αποφυγής διάδοσης του κορωνοϊού και αυτοπροστασίας, αλλά και για την αυξημένη επαγρύπνηση και υπευθυνότητα που απαιτείται, πλέον, από φορείς και πολίτες.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.