Ο Αντετοκούνμπο θυμήθηκε το ντεμπούτο του στο ΝΒΑ: «Σαν να ήταν χθες»
Πριν από επτά χρόνια οΓιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στο ΝΒΑ και ο Έλληνας σούπερ σταρ του γύρισε στον Οκτώβριο του 2013
Στις 30 Οκτωβρίου του 2013 ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε στο «Madison Square Garden» και δη για 9:39 λεπτά, στην ήττα από τους Νικς (90-83) έχοντας μετρήσει 1/2 ελεύθερες βολές και 1 λάθος σε 4:43.
«Μοιάζει σαν να είναι χθες» ανέφερε ο «back to back» MVP του ΝΒΑγια το ντεμπούτο του στο καλύτερο πρωτάθλημα του πλανήτη.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.