Ντιέγκο Μαραντόνα: Η Νάπολι παρατάχθηκε με φανέλες με το νούμερο 10 στην πλάτη
Για το ματς του Europa League με τη Ριέκα, οι παίκτες της Νάπολι εμφανίστηκαν με φανέλες που είχαν στην πλάτη το όνομα τουΝτιέγκο Μαραντόνακαι το Νο10
ΗΝάπολι υποδέχτηκε τη Ριέκα, αλλά τα πάντα κινούνταν γύρω από την τραγική είδηση του χαμού του Ντιέγκο Μαραντόνα. Νωρίτερα, έξω από το “Σαν Πάολο”, οι οπαδοί της ομάδας είχαν δημιουργήσει μία συγκινητικά φορτισμένη και έντονη από τα καπνογόνα ατμόσφαιρα.
Όταν όμως οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο, οι Παρτενοπέι εμφανίστηκαν με φανέλες που είχαν στην πλάτη το όνομα του Μαραντόνα και το Νο10.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.