«Θέλω να σας ξαναδώ»: Επιθετικό μάρκετινγκ από υποψήφιο για την προεδρία της Μπαρτσελόνα έξω από το... «Σαντιάγο Μπερναμπέου»
Σε... επιθετικό μάρκετινγκ προχώρησε ο υποψήφιος για την προεδρία της Μπαρτσελόνα, Χοάν Λαπόρτα, που κρέμασε ένα μεγάλο μπάνερ για τις εκλογές στον καταλανικό σύλλογο έξω από το «Σαντιάγο Μπερναμπέου», γήπεδο της μισητής αντιπάλου, Ρεάλ Μαδρίτης
Με έναν αν μη τι άλλο πρωτότυπο και ευφάνταστο τρόπο, ο πρώην πρόεδρος του συλλόγου (2003-2010) ζήτησε ψήφο εμπιστοσύνης από τα 110.000 μέλη του καταλανικού συλλόγου, με την ομάδα του να αναλαμβάνει να κρεμάσει ένα μεγάλο πανό έξω από το «Μπερναμπέου» θέλοντας να δείξει πως ο Λαπόρτα... δεν αστειεύεται.
«Θέλω να σας ξαναδώ», το μήνυμα του Λαπόρτα, με το σήμα των «μπλαουγκράνα» να είναι καμουφλαρισμένο, σε κοραλί αποχρώσεις και μια καρδιά στην δεξιά μεριά.
Κλείσιμο
Με τον Λαπόρτα στην προεδρία η Μπαρτσελόνα είχε κατακτήσει τέσσερα πρωταθλήματα Ισπανίας και δύο Τσάμπιονς Λιγκ, στα... σημαντικότερα τρόπαια της επταετίας. Αυτή πάντως δεν είναι η ανακοίνωση της υποψηφιότητάς του, την οποία είχε καταθέσει πριν από δύο εβδομάδες.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.