Παναθηναϊκός: Επιστολή διαμαρτυρίας στην EuroLeague με υπογραφές Διαμαντίδη-Αλβέρτη
Η ΚΑΕ Παναθηναϊκόςαπέστειλε επιστολή διαμαρτυρίας στον πρόεδρο και CEO της EuroLeague Basketball, Τζόρντι Μπερτομέου και τον υπεύθυνο διαιτησίας της διοργάνωσης, Ρίτσαρντ Στόουκς, η οποία φέρει την υπογραφή των Δημήτρη Διαμαντίδη και Φραγκίσκου Αλβέρτη
Με αφορμή την διαιτησία στο παιχνίδι με την Ρεάλ Μαδρίτης, η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ εξέδωσε νωρίτερα ανακοίνωση διαμαρτυρίας ζητώντας τον σεβασμό και εξηγώντας, μεταξύ άλλων πως «τέτοιες συμπεριφορές προσβάλλουν το ευρωπαϊκό μπάσκετ».
Οι «πράσινοι» έδωσαν συνέχεια αφού απέστειλαν επιστολή στους Τζόρντι Μπερτομέου, Ρίτσαρντ Στόουκς παρουσιάζοντας εγγράφως τους λόγους για τους οποίους διαμαρτύρονται για τη διαιτησία της αναμέτρησης με τους Ισπανούς, συνοδεύοντάς τους με φάσεις για τις οποίες έχουν παράπονα.
Η παραπάνω επιστολή υπεγράφη από κοινού από τους Γενικούς Διευθυντές της ΚΑΕ και εμβληματικούς αρχηγούς του «τριφυλλιού», Δημήτρη Διαμαντίδηκαι Φραγκίσκο Αλβέρτη.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.