Ο Τζον Φαν'τ Σχιπ κάλεσε στη «γαλανόλευκη» τον Σωτήρη Αλεξανδρόπουλο, με τον παίκτη του Παναθηναϊκού να παίρνει το βάπτισμα του πυρός, αφού για πρώτη φορά θα αποτελέσει μέλος της Ανδρών.
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός αναφέρει συγκεκριμένα: «Ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος κλήθηκε για πρώτη φορά στην αποστολή της Εθνικής Ανδρών ενόψει των αγώνων με Ονδούρα και Γεωργία. Συγχαρητήρια Σωτήρη»!
Ο @sotiris_alexandro κλήθηκε για πρώτη φορά στην αποστολή της Εθνικής Ανδρών ενόψει των αγώνων με Ονδούρα και Γεωργία. Συγχαρητήρια Σωτήρη! #Panathinaikospic.twitter.com/WXkadwbi5s
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.