Στη λίστα τόσο της ΑΕΚ όσο και του Άρη τοποθετεί ιταλικό δημοσίευμα τον Μπάμπη Λυκογιάννη της Κάλιαρι
Ο 27χρονος Έλληνας διεθνής αριστερός μπακ της Κάλιαρι έχει πραγματοποιήσει τη φετινή σεζόν 25 συμμετοχές στη Serie A και έχει ένα χρόνο ακόμα συμβόλαιο με την ιταλική ομάδα.
Σύμφωνα με την τοπική ιστοσελίδα της Σαρδηνίας Calcio Casteddu, ο Λυκογιάννης ενδέχεται να αποχωρήσει το καλοκαίρι από την Κάλιαρι και βρίσκεται στα υπόψιν δύο ελληνικών ομάδων, της ΑΕΚ και του Άρη. Όπως υποστηρίζει πάντως το συγκεκριμένο δημοσίευμα, ο παίκτης φέρεται να επιθυμεί να συνεχίσει την καριέρα του στο εξωτερικό.
Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού ανήκει στην Κάλιαρι από τον Ιανουάριο του 2018, όταν και είχε πάρει μεταγραφή από τη Στουρμ Γκρατς. Τη φετινή σεζόν μετράει δύο γκολ και δύο ασίστ με την ομάδα της Σαρδηνίας στη Serie A.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.