ΟΦΗ: Ανακοίνωσε την απόκτηση του Τριαντάφυλλου Πασαλίδη
Παίκτης του ΟΦΗ είναι και επισήμως ο 25χρονος στόπερ, Τριαντάφυλλος Πασαλίδης, ο οποίος υπέγραψε μέχρι το καλοκαίρι του 2024 - Η ανακοίνωση της ΠΑΕ για τον τέως αμυντικό του Αστέρα
Ο ΟΦΗ επισημοποίησε τη μεταγραφή του Τριαντάφυλλου Πασαλίδη. Ο Θεσσαλονικιός στόπερ υπέγραψε μέχρι το 2024 στην ομάδα του Ηρακλείου και αφήνει πίσω τον Αστέρα, στον οποίο ανήκε από το 2017.
Εφέτος με την ομάδα της Αρκαδίας ο Πασαλίδης πραγματοποίησε 15 συμμετοχές και αποχώρησε ένα χρόνο πριν από τη λήξη του συμβολαίου του. Αυτή είναι η πρώτη μεταγραφή του ΟΦΗ για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.
Η ανακοίνωση:
«Η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή, Τριαντάφυλλου Πασαλίδη, ο οποίος θα αγωνίζεται με τα «ασπρόμαυρα» ως το καλοκαίρι του 2024.
Ο 24χρονος αμυντικός, γεννημένος στο Κορδελιό Θεσσαλονίκης στις 19 Ιουλίου 1996, προέρχεται από τα τμήματα υποδομής του Αιγινιακού, ενώ τη σεζόν 2015-16 προβιβάσθηκε στην πρώτη ομάδα.
Το καλοκαίρι του 2017 αποκτήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης. Στο διάστημα παραμονής του στην ομάδα της Αρκαδίας είχε 98 εμφανίσεις σε εγχώριες και ευρωπαϊκές διοργανώσεις, έχοντας πετύχει 3 γκολ.
Έχει χριστεί διεθνής με την ομάδα U21, με την οποία είχε 11 συμμετοχές, ενώ έχει κληθεί και στην Εθνική ανδρών.
Τριαντάφυλλε, καλώς ήρθες στην οικογένεια του ΟΦΗ!».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.