Wimbledon: Αύριο θα ολοκληρωθεί ο αγώνας Σάκκαρη-Ρότζερς - Η Αμερικανίδα προηγείται με 1-0 σετ

Τα... απρόοπτα συνεχίζονται στο  αγγλικό Grand Slam καθώς μετά την αναβολή του αγώνα της στην πρεμιέρα, η Μαρία Σάκκαρη θα ολοκληρώσει αύριο την αναμέτρηση της με την Σέλμπι Ρότζερς - Ο αγώνας διεκόπη μετά το φινάλε του πρώτου σετ, καθώς είχε αρχίσει να σκοτεινιάζει με την Αμερικανίδα να έχει πάρει το πρώτο σετ με 7-5

sakkariiii
Τη Δευτέρα η βροχή ανάγκασε τη Μαρία Σάκκαρη να αγωνιστεί με μία ημέρα καθυστέρηση με την Ρους...

Σήμερα ο καιρός ήταν καλός, αλλά το γεγονός ότι τα ματς που προηγήθηκαν, καθυστέρησαν να ολοκληρωθούν, έφεραν αρχικά την αλλαγή γηπέδου (από το court 16 στο court 5) και μετά από μια ώρα τη διακοπή του αγώνα με την Σέλμπι Ρότζερς, η οποία πάντως είχε καταφέρει να πάρει το πρώτο σετ.

Ο αγώνας θα συνεχιστεί αύριο (ακόμη δεν έχει γίνει γνωστή η ώρα) κι αυτή η εξέλιξη με βάση την εικόνα που είδαμε σήμερα ευνοεί τη Μαρία, η οποία αν και δύο φορές κατάφερε να απαντήσει στα μπρέικ της Αμερικανίδας, δεν μπόρεσε να το κάνει και την τρίτη.

Η Σέλμπι έκανε το μπρέικ στο 1-2, αλλά η Μαρία στο 1-3 πήρε τρία συνεχόμενα γκέιμ για να προηγηθεί με 4-3, για να ακολουθήσει μια βροχή από μπρέικ!

Η Ρότζερς έκανε το 4-5, η Μαρία ισοφάρισε σε 5-5, αλλά βρέθηκε γρήγορα στο 0-30 στο δικό της σερβίς και η Αμερικανίδα πήρε εκ νέου το προβάδισμα.

Η Σάκκαρη ισοφάρισε σε 30-30 όμως ένα ανέβασμα της Ρότζερς στο φιλέ κι ένα εξαιρετικό σερβίς της έδωσαν το πρώτο σετ με τη συνέχεια να αναμένεται αύριο με μεγάλο ενδιαφέρον.

Μητσοτάκης σε Ιερώνυμο: Να βοηθήσει και η Εκκλησία, για να πείσουμε τους καχύποπτους να εμβολιαστούν

Φορολοταρία: Έγινε η κλήρωση για 1.000 τυχερούς για τις συναλλαγές Μαΐου - Δείτε αν κερδίσατε

Ψηφιακό πιστοποιητικό εμβολιασμού: Απαραίτητο από αύριο για μετακινήσεις σε 33 χώρες της ΕΕ