Μονακό - Diamond League : Τρίτη η Στεφανίδη - Πέρασε τα 4.80 (Δείτε βίντεο)
Ισοφάρισε το εφετινό ρεκόρ της έδειξε πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων
Την τρίτη θέση κατέλαβε η Κατερίνα Στεφανίδη στο Diamond League του Μονακό. Η κορυφαία Ελληνίδα αθλήτρια πέρασε τα 4.80 μ. και ισοφαρίζοντας το εφετινό ρεκόρ της έδειξε πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.
Η Ολυμπιονίκης του επί κοντώ επιχείρησε να υπερβεί τα 4.90 μ., χωρίς όμως επιτυχία. Την πρώτη θέση κατέλαβε η Κέιτ Ναζότ (ΗΠΑ) με 4.90 και τη δεύτερη η Αντζέλικα Σιντόροβα (Ρωσία) με 4.80 μ.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.