Ολυμπιακοί Αγώνες, Κωπηλασία: Εκτός τελικού η Αννέτα Κυρίδου
Η πρωταθλήτρια του σκιφ Αννέτα Κυρίδου τερμάτισε 6η στην ημιτελική σειρά στο σκιφ γυναικών και αποκλείστηκε από τον τελικό των Ολυμπιακών Αγώνων
Μία ώρα μετά τη συμμετοχή της αδερφής της Μαρίας στον τελικό της δίκωπου, η Αννέτα Κυρίδου έκανε τη δική της προσπάθεια στον ημιτελικό του σκιφ, χωρίς όμως να μπορέσει να επαναλάβει την επιτυχία της.
Παρόλο που ο χρόνος της ήταν πολύ βελτιωμένος συγκριτικά με τον προημιτελικό (7:40.81 αντί για 8:02.19) κατέλαβε την 6η θέση και θα αγωνιστεί αργότερα για τις θέσεις 7-12.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.