Ολυμπιακός: Ο Βαγγέλης Μαρινάκης δίνει πριμ 200.000€ στην Εθνική ομάδα πόλο
Ο πρόεδρος του Ολυμπιακου, Βαγγέλης Μαρινάκης, πριμοδοτεί με 200.000 ευρώ την Εθνική ομάδα πόλο ανδρων της Ελλάδος για την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Με το ποσό των 200.000 ευρώ πριμοδοτεί την Εθνική ομάδα πόλο ανδρών για το ασημένιο μετάλλιο που κέρδισε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο ο Βαγγέλης Μαρινάκης.
Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός θέλησε μ' αυτό τον τρόπο να επιβραβεύσει τους αθλητές και τους προπονητές γι' αυτή την σπουδαία επιτυχία που ήρθε την ώρα που η Ελλάδα βιώνει τόσο δύσκολες στιγμές.
Η ενημέρωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός
«Ο Πρόεδρος του Ολυμπιακού κ. Βαγγέλης Μαρινάκης θα πριμοδοτήσει με 200.000 ευρώ την Εθνική Ομάδα Πόλο Ανδρών που σε αυτές τις σκοτεινές μέρες για τον τόπο μας προσέφερε χαμόγελο και υπερηφάνεια και ανέβασε το φρόνημα του λαού μας ψηλότερα με την τεράστια επιτυχία της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.
Η Οικογένεια του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και όλοι οι Έλληνες φίλαθλοι είναι υπερήφανοι για τον άθλο της ελληνικής Υδατοσφαίρισης που χαρίζει στην Ελλάδα, ευρωπαϊκές και παγκόσμιες κορυφές».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.